Osijek, Grezda realizon sërish

Tjetër gol i Eros Grezdës me Osijekun. Pasi gjeti rrugën e rrejtës fillimisht në Europa League ndaj Lucernës dhe më pas në kampionat ku i dha fitoren skuadrës së tij në sfidën shumë të rëndësishme nda…

Rrezikohet sërish Serbi-Shqipëri!

Liga e Kombeve do të nisë shtatorin e vitit të ardhshëm, ndërkohë që Shqipëria duke parë pozicionimin aktual në renditjen e FIFA-s, pritet të jetë pjesë e Ligës C. Në këtë ligë bëjnë pjesë edhe Sllove…

Abrashi humb Spanjën dhe Italinë

Lajm aspak i mirë për trajnerin Kristian Panuçi dhe Kombëtaren e Shqipërisë. Mesfushori Amir Abrashi do të mungojë katër javë nga futbolli i luajtur, pas dëmtimit në gju gjatë ndeshjes së Fraiburgut d…